Preliminary results – class 18 [UPDATING]

 

 

Final results can be found HERE.

Class 18

  1. Porta – Marjan Gorec & Tamara Furlan SLO 106
  2. Little Devil – Blaž Kmetec & Goran Četkovič – SLO 315
  3. Layline – Uroš Kraševac & Maruša Kraševac – SLO 355
  4. PST Racing – Goran Stevanović & Nikola Marjanović – SRB 344
  5. Taormina – Matija Jezeršek & Katarina Jezeršek – SLO 394
  6. Ultra Mala Ribica – Tonći Đogaš & Marin Lišić – CRO 406
  7. Tutto Bene – Hauke Sponholz & Friederike Matthes – GER 314
  8. Pikica II – Tit Plevnik & Per Cederberg – SLO 410
  9. Kendama – Jan Kobler & Aleksander Kobler – SLO 349
  10. Lenčina – Jure Jerman & Luka Beabler – SLO 128
  11. nani – Domen Medved & Živa Kuntarič – SLO 178
  12. Join – Johannes Bousek & Fritz Jauernig  AUT 067
  13. Hydradynamit – Doris Guttmann & Benjamin Vogl – AUT 352
  14. Cubito – Thomas Jungblut & Steffen Heyers – GER 159
  15. Guathaumas – Gerhard Zauner & Anna Zauner – AUT 105
  16. Lola Viola – Vedran Rožić – Damir Civadelić – CRO 384
  17. Plan B – Manuel Lagger & Felix Meixne – AUT 390
  18. Brownie – Stanislav Logar & Urban Logar – SLO 295
  19. Zessa – Jiri Zelinka & Jan Kotisa – CZE 266
  20. Kety – Caudio Kotnig & Peter Bürger – AUT 414
  21. Eleanor – Ladislav Cech & Pavel Kanka – SVK 142
  22. Zomaja – Goran Kiker & Aljaž Ocepek – SLO 326
  23. Cheseecake – Mato Muzević & Tomislav Gomerčić – CRO XXX
  24. Missy – Erik Šimenc & Darjo Remec – SLO 086
  25. Svelto – Thomas Kreher & Randolf Maurer – GER 310
  26. Daedalus – Lorenz Stuerzebecher & Magdalena Remde – GER 426
  27. Colnago – Dieter Hagen & Martin Breyer – GER 327
  28. Flying Mozart – Matej Grahek & Miha Petkovšek – SLO 003
  29. Zwahond – Viktoria Kotnig & Robert Jöbstl – AUT 415
  30. Diavolina – Stefan Schmock & Patrik Müller – GER 028

 

Class 24

  1. Sunkini – Leif Jägerbrand & Gunnar Gustavsson – SWE 060
  2. Ultra Ribica – Igor Piacun & Boris Tomić – CRO XXX
  3. Gill – Andraž Mihelin & Lidija Zaletel – SLO 059

 

Class 27

  1. right now – Kristian Evers & Eric Mézières – GER 7218
  2. Escapade – Philipp Lenzlinger & Lukas Steuerwald – SUI 015
  3. Dvacitka – Rory Carter & Ondrej Uher – CZE XXX
  4. Ora Blu – Bernd Gorgner & Uroš Kumer – GER 032
  5. all-season – Joachim Hasler Hans Werner Südbrack – GER 7223